LAPENA, SHARI: VŠUDE SAMÍ LHÁŘI

Audio player with visualization


Všude samí lháři FOLDERDalší bravurní příběh od královny rodinných psychothrillerů. Z městečka Stanhope doslova sálá klid a bezpečí. Než se ztratí devítiletá Avery, dcera místního bezúhonného lékaře. Než se zjistí, že její otec William ji krátce před jejím zmizením uhodil. A že udržoval tajný poměr se ženou bydlící o několik bloků dál. William se stane podezřelým číslo jedna, ale ne jediným. Někdo Avery viděl nastupovat do auta jednoho mladíka. A své nejlepší kamarádce tvrdila, že má staršího přítele. Najednou tady každý na někoho něco ví. Ale dá se tu vůbec někomu věřit? A připravit se na pravdu o tom, co se stalo s Avery?

UKÁZKA Z KNIHY

Michael vyjde z místnosti a vrací se prázdnými chodbami. Je čím dál sklíčenější; nadšení z chvály od trenéra vyprchalo. To bude mít Avery teprve průšvih. Rodičům se nebude líbit, že šla domů sama. Jenže co s tím mohl dělat on? Byl přece na tréninku. Nevěděl o tom. Teď už se na ni naštval taky.
Spěšně kráčí domů, s hlavou sklopenou a s vědomím, že dneska večer budou mít všichni náladu pod psa. Nikoho nebude zajímat, že podle trenéra hrál skvěle. S Avery jim to domů trvá zpravidla dvacet minut, on to nicméně stihne za čtvrt hodiny. Když dorazí, zjistí, že je oproti jeho očekávání zamčeno. Odemkne si a rozrazí dveře. Máma se vrátí brzy, kolem půl šesté. V tu chvíli mu dojde, že by se mohli s Avery domluvit a říct, že přišli domů společně. Láká ho to. Jenže co když mámě zavolá Burkeová? Měl by to risknout? Rodiče by zuřili, kdyby pak všechno prasklo. Ještě nikdy jim nelhal.
Automaticky zamíří do kuchyně a volá na sestru. „Avery! Kde jsi?“ V kuchyni se zastaví, ale není tam po ní ani stopy. Kdyby byla doma, její batoh by se válel na zemi. Michael začne ustaraně procházet přízemí a hledat ji. „Do háje,“ utrousí a potom zvýší hlas: „Avery, kde jsi?“ Vyrazí do horního patra, schody bere po dvou. Jde se podívat k ní do pokoje, ale tam není. Nahlédne i do toho svého – už ji párkrát načapal, jak se mu hrabe ve věcech –, jenže není ani tam. Teď si vážně začíná dělat starosti. Avery nenajde v ložnici rodičů, v pracovně, v žádné ze dvou koupelen ani v prázdné garáži. V suterénu taky ne. Michaelovi buší srdce od běhání po domě i strachem. Je za ni odpovědný, jenže neví, kde je. Otevře posuvné dveře, které vedou z obývacího pokoje do zahrady, a zavolá ji jménem. Odpovědi se ale nedočká. Dojde zahradou až k plotu, otočí se a podívá se na střechu. Tam už v minulosti taky vyšplhala. Dnes ji na střeše nevidí. Má strach. Vůbec nedorazila domů. Kde sakra je? Možná si hraje v lese za domem. Mohla by být kdekoli.
Michael vytáhne z kapsy tepláků mobil. Avery je teprve devět, svůj vlastní telefon ještě nemá. Chlapec vytočí matčino číslo.
„Ahoj, miláčku, co potřebuješ?“ Z jejího hlasu je znát, že má práci. Jenže to má pořád.
Michael polkne. „Ehm, Avery tu není.“
„Co tím myslíš?“ Matčin tón zní ostře. „Kde není?“
Teď jí musí povědět pravdu.

CREDITS

Text: Shari Lapena
Čte: Martina Hudečková a Libor Hruška
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Zuzana Švancarová
Režie: Jan Drbohlav
© 2024 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU