LAPENA, SHARI: MANŽELÉ ODVEDLE

Audio player with visualization


Manželé odvedle - folderVaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat.
Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.
Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

UKÁZKA Z KNIHY

Anne se otočí, hřbetem ruky si odhrne vlasy z očí. Zoufale potřebuje ostříhat. Nasadí falešný úsměv a řekne: „Příště musíte přijít vy k nám.“ A v duchu dodá: Do našeho domu, kde s námi žije naše dítě, a já doufám, že celý večer prořve a pořádně vám ho zkazí. Schválně vás pozvu, až jí porostou zoubky.
Brzo už jsou na odchodu. Nepotřebují posbírat žádné dětské věci, jen ty svoje, Anninu kabelku a chůvičku, kterou do ní nacpe. Cynthia se nad jejich urychleným odchodem tváří otráveně – Graham zůstává neutrální – a zakrátko už vycházejí z impozantně těžkých domovních dveří a po schodech dolů. Anne se přidrží ozdobně tepaného zábradlí, aby neztratila rovnováhu. Mají to jen několik kroků po chodníku k vlastním schodům s podobným zábradlím a stejně impozantním domovním dveřím. Anne jde kousek před Marcem, mlčky. Možná s ním tuhle noc už nepromluví vůbec. Rázně vyjde do schodů a zůstane tam stát jako přibitá.
„Co je?“ ozve se Marco za ní, v hlase napětí.
Anne třeští oči. Hlavní vchod je otevřený, tak na deset centimetrů.
„Já jsem přece zamkla!“ vyhrkne ostře.
Marco netrpělivě odvětí: „Třeba jsi zapomněla. Dost jsi toho vypila.“
Anne ho ale neposlouchá. Už je vevnitř, běží po schodech a chodbou k dětskému pokoji, Marco je jí v patách.
Když vrazí do pokojíčku a spatří prázdnou postýlku, zaječí.

CREDITS

Text: Shari Lapena
Čte: Martina Hudečková a Libor Hruška
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Kalužný
Režie: Jan Drbohlav
© 2018 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU