LAPENA, SHARI: MANŽELÉ ODVEDLE

Manželé odvedle - folder

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat.
Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.
Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

UKÁZKA Z KNIHY

Anne se otočí, hřbetem ruky si odhrne vlasy z očí. Zoufale potřebuje ostříhat. Nasadí falešný úsměv a řekne: „Příště musíte přijít vy k nám.“ A v duchu dodá: Do našeho domu, kde s námi žije naše dítě, a já doufám, že celý večer prořve a pořádně vám ho zkazí. Schválně vás pozvu, až jí porostou zoubky.
Brzo už jsou na odchodu. Nepotřebují posbírat žádné dětské věci, jen ty svoje, Anninu kabelku a chůvičku, kterou do ní nacpe. Cynthia se nad jejich urychleným odchodem tváří otráveně – Graham zůstává neutrální – a zakrátko už vycházejí z impozantně těžkých domovních dveří a po schodech dolů. Anne se přidrží ozdobně tepaného zábradlí, aby neztratila rovnováhu. Mají to jen několik kroků po chodníku k vlastním schodům s podobným zábradlím a stejně impozantním domovním dveřím. Anne jde kousek před Marcem, mlčky. Možná s ním tuhle noc už nepromluví vůbec. Rázně vyjde do schodů a zůstane tam stát jako přibitá.
„Co je?“ ozve se Marco za ní, v hlase napětí.
Anne třeští oči. Hlavní vchod je otevřený, tak na deset centimetrů.
„Já jsem přece zamkla!“ vyhrkne ostře.
Marco netrpělivě odvětí: „Třeba jsi zapomněla. Dost jsi toho vypila.“
Anne ho ale neposlouchá. Už je vevnitř, běží po schodech a chodbou k dětskému pokoji, Marco je jí v patách.
Když vrazí do pokojíčku a spatří prázdnou postýlku, zaječí.

UKÁZKA Z AUDIOKNIHY
CREDITS

Text: Shari Lapena
Čte: Martina Hudečková a Libor Hruška
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Kalužný
Režie: Jan Drbohlav
© 2018 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU