LAPENA, SHARI: JEJÍ KONEC

Audio player with visualization


Její konec - FOLDERNový psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. Stephanie a Patrick, bohatí a spokojení manželé, se nedávno stali rodiči dvojčat. Třebaže je péče o ně značně vysiluje, Stephanie s jistotou ví, že má všechno, po čem kdy toužila. Pak se objeví Erica, žena z Patrickovy minulosti, a s ní šokující odhalení o jeho první manželce. Ta podle Eriky nezemřela nešťastnou náhodou. Patrick tvrdí opak a Stephanie najednou zjišťuje, že muž, kterému důvěřuje, možná lže. A možná i vraždil. A možná se to chystá udělat znovu…

UKÁZKA Z KNIHY

Jsou čtyři odpoledne a Patrickovi už těžknou víčka. Obrátí se zpátky ke stolu, na okamžik toužebně pohlédne na koženou pohovku u protější stěny kanceláře, ale potom se zaměří na počítač. Povolí si kravatu a rozepne si horní knoflíček u košile. Musí ještě stihnout něco udělat, protože doma pracovat nemůže.
Potřebuje kofein. Vstane a zajde do recepce, kde je automat na kávu. Čeká tam nějaká žena, se skloněnou hlavou si čte časopis. On ji letmo zaznamená – její profil, blond vlasy – a pak se podívá pořádně. Recepční Kerri, které nic neunikne, je naštěstí pryč. Patrick teď stojí u automatu, zády k té ženě. Ona si ho podle všeho nevšimla.
Erica Vossová. Tu by poznal kdekoli a kdykoli. Pořád tomu nemůže uvěřit. Co tady dělá? Naposledy ji viděl před více než devíti lety. Najednou se mu všechno vrací.
Už není ospalý; tělem mu proudí adrenalin. Přemítá, co se stane, až Erica vzhlédne od čtení a pozná ho.
Slyší, že se blíží Niall. Patrick se při návratu do kanceláře střetu s ní nevyhne. Pomalu se otočí. Ona zvedne hlavu, podívá se na něj – nejeví sebemenší známku toho, že by věděla, o koho jde –, postaví se a obrátí k Niallovi, který k ní přichází s napřaženou rukou.
„Promiňte, čekáte dlouho? Koukám, že Kerri není u sebe,“ poznamená Niall. Potom si všimne, že u automatu stojí Patrick. „Já jsem Niall Foote a tohle je můj partner Patrick Kilgour,“ představí ho a ukáže na něj.
Patrickovi vyschlo v krku tak, že nemůže promluvit. Zůstane stát na místě, nevykročí k ní, aby si potřásli rukou. Krátce, ochromeně se usměje. Ona ho zdá se nadále nepoznává, jeho však neošálí. Dovede své překvapení skrýt lépe než on. Vždycky obdivoval to, jak se nenechá vyvést z míry.
„Paní Vossová se uchází o místo dočasné administrativní pracovnice,“ podotkne Niall a odvádí ji chodbou k sobě do kanceláře. Kolegova skrývaného vykolejení si není vědom.

CREDITS

Text: Shari Lapena
Čte: Martina Hudečková a Libor Hruška
Hudba: Pavel Holý
Zvuk: Adam Koller
Režie: Jan Drbohlav
© 2021 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU