LAPENA, SHARI: JEDEN Z NÁS

Audio player with visualization


Jeden z nás - folderNový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké… Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?

UKÁZKA Z KNIHY

Robert Pierce vejde na aylesfordskou policejní stanici – do nové, moderní budovy z cihel a skla – a přistoupí k recepci. Policista, který tu sedí a něco ťuká do počítače, zvedne ruku na znamení, ať chvilku vydrží.
Jak by se asi choval normální manžel? Robert si odkašle.
Policista se na něj podívá. „Prosím, ještě moment.“ Zatímco dopisuje, Robert čeká. Nakonec se policista obrátí na něj. „Co byste potřeboval?“ zeptá se.
„Chtěl bych nahlásit pohřešovanou osobu.“
Policista Robertovi rázem věnuje plnou pozornost. „Kdo se pohřešuje?“
„Moje žena. Amanda Pierceová.“
„Vaše jméno?“
„Robert Pierce.“
„Kdy jste manželku viděl naposled?“
„V pátek ráno, když odjížděla do práce.“ Znovu si odkašle. „Z kanceláře pak měla jet rovnou s kamarádkou na víkend. Z práce odešla tak, jak měla, ale včera večer se nevrátila. A teď máme pondělí dopoledne, a ona pořád není doma.“
Policista se na něj pátravě zadívá. Robert cítí, jak pod upřeným pohledem toho muže rudne. Ví, jak to celé vypadá. Ale nesmí se tím nechat vyvést z míry. Tohle potřebuje udělat. Musí nahlásit, že jeho žena zmizela.
„Zkoušel jste jí volat?“
Robert se na něj nevěřícně podívá. Nejradši by se zeptal: Máte mě za blbce? Ale nezeptá. Místo toho zoufale prohlásí: „Jistěže jsem to zkoušel. Několikrát. Ale vždycky jsem se rovnou dovolal do schránky a Amanda se mi neozvala. Asi si ten telefon vypnula.“
„A její kamarádku jste kontaktoval?“
„No právě proto jsem nervózní,“ přizná Robert. Nepřirozeně se odmlčí. Policista čeká, až zase spustí. „Caroline Luové, to je ta kamarádka, jsem telefonoval, a ona mi řekla, že si na víkend nic nedomlouvaly. Neví, kde by Amanda mohla být.“
Následuje ticho, pak policista prohodí: „Aha.“ Pohlédne na Roberta s určitou obezřetností, či přímo lítostí. Robertovi se to nelíbí.

CREDITS

Text: Shari Lapena
Čte: Martina Hudečková a Libor Hruška
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Filip Slavík
Režie: Jan Drbohlav
© 2020 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU