FINÁLE 2011

Plzeňský filmový festival Finále se v roce 2011 konal už po čtyřiadvacáté. Svoji vlastní nesoutěžní sekci měly české filmy ze třicátých let a (nejen) proto závěrečné vyhlašování vítězů za hudebního doprovodu svých Melody Makers moderoval Ondřej Havelka.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: David Sís
© 2011 Česká televize

ODKAZY NA WEBU

KRÁL BÍLÉ STOPY 2010

Král bílé stopy je název ankety, kterou pořádá Svaz lyžařů České republiky už od roku 1973. Jen pro zajímavost – tehdy zvítězil skokan na lyžích Rudolf Höhnl. V roce 2010 se ceny předávaly na Žofíně a byl tam každý, kdo v českém lyžování něco znamená.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Vladimír Vobratílek
© 2010 Česká televize

MISS ČESKÉ REPUBLIKY 2000-2009

Dvanáct (někdy osmnáct) krásných dívek, jeden (někdy dva) moderátor, tři (někdy čtyři) soutěžní disciplíny a spousta muziky, to je soutěž Miss České republiky.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav, Roman Štolpa
Režie: Jiří Adamec
© 2000-2008 TV NOVA, 2009 ČT

ZPÍVANÝ ÚVOD MISS ČR 2003
Audio player with visualization

MISS AEROBIK 2009

Kromě Miss České republiky existuje i celá řada dalších podobných soutěží… a jednou z nich je také Miss Aerobik. Ta se – mimo jiné – od své starší sestry liší tím, že hlavní disciplínou je sestava aerobiku. A finalistky ho doopravdy umí.

Dvanáct cvičitelek aerobiku se setkalo 5. prosince 2009 v kongresovém sále Top Hotelu Praha, aby si to mezi sebou rozdaly o titul a nezbytnou korunku. Jednalo se o čtvrtý ročník a kdo ví – třeba tuhle soutěž čeká stejně bohatá historie jako klasickou Miss České republiky. V každém případě v roce 2009 moderovali Tomáš Krejčíř a Ivana Vavřínová a vystoupili například Lucie Vondráčková, Ondřej Hejma, Marek Ztracený a další hvězdy současné české popmusic.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Vladimír Vobrátilek
© 2009 TV NOVA

CENY TÝTÝ 2008

Ceny TýTý za rok 2008 byly předány 10. dubna v Hudebním divadle v Karlíně. Kromě toho se tamtéž tancovalo, zpívalo a hlavně moderovalo, protože o tom všem předávání cen, a to jakýchkoliv, je vždycky.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Michael Čech
© 2009 TV NOVA

TROSEČNÍK – FINÁLE

Na začátku bylo šestnáct soutěžících, dva ostrovy poblíž panamského pobřeží a jeden moderátor. Na konci toho všeho zůstali dva finalisté a během finálového večera v jedné z nevyužívaných vysočanských továrních hal také pět milionů korun pro jednoho z nich.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: David Sís
© 2006 TV Prima

LEPŠÍ ZŮSTANOU

V klubu Duplex na Václavském náměstí se většinou schází milovníci současné taneční muziky. Jednoho prosincového dne roku 2005 se tu ale za dohledu televizních kamer objevili účastníci mimořádně úspěšné reality show VyVolení, aby společně oslavili návrat do společnosti ze svého mnohatýdenního exilu ve Vile.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Luděk Ausobský
© 2005 TV Prima

TOP CELEBRITY

Cílem pořadu, který by se s velkou pravděpodobností zapsal do české Guinessovy knihy rekordů jako přímý přenos s největší hustotou celebrit na čtvereční metr, bylo zvolit Top Celebritu v jedné ze šesti kategorií. Jména vítězů nejsou tak důležitá jako fakt, že se všichni dobře bavili.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Jiří Adamec
© 2005 TV NOVA

POUTA NA DRUHOU

Po skončení první řady vlajkové lodi televize Prima, seriálu Rodinná pouta, bylo vysílání druhé řady nasazeno programovým oddělením s týdenním zpožděním. Zároveň bylo rozhodnuto, že ani volný čtvrteční večer nezůstanou diváci bez postav, které se objevují v oblíbeném seriálu. Proto vznikl upoutávkový pořad, který zábavnou formou představil nové hrdiny, jejichž osudy bude popisovat nová série.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Zdeněk Švarc
© 2005 TV Prima

ZLATÍ ANDĚLÉ 2002

Ceny Zlatí andělé, které každý rok předává hudební akademie, by měly alespoň částečně odrážet skutečnou kvalitu na rozdíl od populárních anket, kterými se poměřuje spíše obliba interpretů. Ne vždy se to podaří, ale někdy snad ano…

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav, David Sís
Režie: Adam Rezek
© 2002 Česká televize

ODKAZY NA WEBU

DĚTI NA PRVNÍM MÍSTĚ

Charitativní koncert za účasti známých osobností českého hudebního nebe, jehož výtěžek putoval na dětské vesničky SOS, odvysílala televize Prima.

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Adam Rezek
© 2002 TV Prima

MISS TISÍCILETÍ

Zábavný pořad může vypadat také tak, že si české Miss, obléknou historické kostýmy, historické šperky a nechají se učesat podle historických modelů… a není to špatný pohled…

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav, Roman Štolpa
Režie: Jiří Adamec
© 2001 TV NOVA

PTÁKOVINY

Skrytá kamera neboli anglicky, odkud je tento formát pořadu převzat, Canded Camera je nejen skrytá, ale také nekompromisní, cynická a někdy i zle krutá…

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Jaromír Polišenský
© 1994 TV NOVA

100 LET ČESKÉ KINEMATOGRAFIE

Ladislav Smoljak režíroval zábavnou show při příležitosti výročí zmíněného v titulu pořadu. Uváděli Milan Lasica a Július Satinský a mezi hosty se mimo jiné objevila také Věra Chytilová či Bolek Polívka…

CREDITS

Scénář: Jan Drbohlav
Režie: Ladislav Smoljak
© 1994 TV NOVA