BEZ OBŘADU

Bez obřadu 2020 - poster
Bez obřadu 2020

Jednou z prvních filmových komedií, ve které se objevil francouzský komik Louis de Funes, se jmenovala Pouic-Pouic. Její divadelní přepis uvedlo pražské divadlo ABC pod názvem Bez obřadu.

Když jsem viděl na televizní obrazovce francouzský film Pouic-Pouic, první, co mě napadlo, bylo, že by z toho filmu byla dokonalá konverzační komedie pro některou z divadelních scén. Malý počet jednajících osob, vtipné dialogy, a především komické situace odehrávající se všechny na jednom místě byly pro divadelní zpracování téměř dokonalé. Stejného názoru byl i můj spolužák z FAMU Jan Pecha, a tak jsme se začali shánět po scénáři onoho filmu. Vzápětí se ukázalo, že jednoduché inscenování filmu má příčinu v tom, že se původně o konverzační komedii jednalo, i když s výrazně delší stopáží a mnohem menší dynamikou. Proto stálo za pokus pustit se do autorské úpravy původní divadelní hry a tento pokus byl zúročen tím, že text do svého dramaturgického plánu zařadilo divadlo ABC.

Po řadě zpracování převážně amatérskými soubory po textu sáhla Divadelní společnost Háta a připravuje ho jako svoji šestadvacátou inscenaci. Premiéra je plánovaná na 21.listopadu 2020. 😉

Text: Jan Drbohlav
Režie: Jan Pecha
Premiéra 2000 Městská divadla pražská (ABC)

Odkazy na těchto stránkách

Odkazy na webu