LAPENA, SHARI: NĚKDO CIZÍ V DOMĚ

Audio player with visualization


Někdo cizí v domě - folderV téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe…

UKÁZKA Z KNIHY

Sem ona nepatří.
Vyběhne zadními dveřmi ze zrušené restaurace, ve tmě klopýtá – většina lamp má prasklé žárovky nebo je rozbitá -, dýchá hlasitě a chrčivě. Jako vyděšené zvíře utíká k místu, kde nechala stát auto, sotva vnímá, co dělá. Nějak se jí podaří otevřít dveře auta. Bez přemýšlení se připoutá, s kvílením pneumatik vycouvá z místa a vyrazí z parkoviště, bezohledně vletí do silnice, vůbec nezpomalí. Koutkem oka zahlédne cosi před řadou obchodů na druhé straně ulice – nemá ale čas uvědomit si, co vidí, protože už je na křižovatce. Projede ji na červenou a stále zrychluje. Nemůže myslet.
Další křižovatka – prožene se přes ni. Povolenou rychlost dávno překročila, ale to je jí fuk. Musí odtud pryč.
Další semafory a další červená. Auta zprava i zleva už se rozjela. Ona nezastaví. Vletí do křižovatky, prosmekne se kolem vozu, který jí překáží v cestě, za ní propuká chaos. Za sebou slyší skřípění brzd a zuřivé troubení. Nebezpečně se blíží tomu, že nad autem ztratí kontrolu. A pak ji ztratí – na jediný okamžik se jí vyjasní v hlavě, nevěřícně, když zoufale dupne na brzdu a auto ve smyku přeskočí obrubník a střemhlav narazí předkem do sloupu elektrického vedení.

CREDITS

Text: Shari Lapena
Čte: Martina Hudečková a Libor Hruška
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Kalužný
Režie: Jan Drbohlav
© 2018 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU