NESVADBOVÁ, BARBARA: MOMENTKY

Audio player with visualization


Momentky - folderPovídky známé české spisovatelky a novinářky. Momentky zachycují chvíle, kdy se náš život láme; jsou to okamžiky hlubokého štěstí i bolestných ztrát nebo fatálních rozhodnutí. „Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu. Navždy. Nemusíte je mít na fotkách. I přesto jsou nezapomenutelné. Štěstí se skládá z okamžiků. To ostatní je život.“

UKÁZKA Z KNIHY

Můj tatínek všem dívkám, které skončily v jeho posteli, říkával „Vyspím se s Vámi. Nejspíš to bude fajn. Ale nikdy, nikdy, si Vás nevezmu.“ Možná tyhle věty ještě trošku zaobalil do komplimentů. Cituji nepřesně. Nicméně gros příběhu je, že ony dívky mu nevěřily. Žádná. Každá jednotlivá z těch, které prošly garsonkou mého otce, byla přesvědčena, že ona to zlomí. Že právě jejímu kouzlu táta propadne.
Celou pubertu jsem se těm holkám takřka posmívala. I přes ten počáteční dospělý věk mi přišly neuvěřitelné. Legrační se mi zdály ale jen do okamžiku, než jsem se stala jednou z nich.
Ztěžka se mi to ráno vstávalo. Sobota. Slunečná. Vlastně hezký den.
Den po nehodě. Tomáš volal. Dopoledne bylo. Netypická událost. Nikdy se nehlásil tak brzo po setkání. Kontroloval průběh. Nepatřila jsem mezi ženy, kterým se děkuje za schůzku, či alespoň textově vzpomíná, jak milé to shledání bylo. „Co se ti včera stalo?“ Ptal se. „Ty ses nabourala? Jsi ok?“ Zjišťoval. Pak ještě sdělil, že odjíždí na tenis.

CREDITS

Text: Barbara Nesvadbová
Čte: Jitka Čvančarová a Jitka Ježková
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Michaela Sommerová
Režie: Jan Drbohlav
© 2018 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU