NESVADBOVÁ, BARBARA: ILUZE

Audio player with visualization


Iluze - folderPřekladatelka Karla potkává Martina v těžkém období svého života. Doposud dokonalý vztah s jediným synem začíná s jeho dospíváním dostávat trhliny, když se Tomáš snaží vyrovnat s vlastní identitou a vztahem k otci a začne experimentovat s drogami. A pak jednoho dne potřebují právníka… Martin se Karle stane nejprve záchranným kruhem, jenomže brzy se mezi nimi zahoří divoký plamen spalující vášně a nic už pak nejde vzít zpátky. Nová kniha bestselleristky Barbary Nesvadbové vypráví o nesobecké síle lásky, odhodlání nevstupovat dvakrát do téže řeky a iluzích, které si opakujeme, když do té řeky následně vstupujeme.

UKÁZKA Z KNIHY

Poprvé jsem ho potkala před třemi lety. Kamarádky narozeniny. Středočeský statek mezi lesy. Sedím s dětmi u snídaně. Vkročil do místnosti velmi tiše a posadil se přesně naproti nám. Měl nejtmavší oči, jaké jsem kdy viděla. Takřka černé. Pronikavý pohled. A velmi neposlušné hnědé vlasy.
V těch očích bych se uměla ztratit. Napadlo mne, dřív než se představil.
Princ. Je první asociace, kterou k tomuhle muži mám. Mohl by hrát prince v pohádkách.
Nemine čtvrthodina a přichází jeho paní.
On se na mne stále tak intenzivně, zkoumavě dívá. Přilepen zorničkami na každém mém pohybu. Snad i když si vítr hraje s mými vlasy, tak on ho cítí.
Ale je pozdě. Pro některá setkání není čas. Ani prostor.
Někdy jindy. Někde jinde. V jiné realitě. V cizím vesmíru. V té chvíli tě budu milovat. Tak moc, že to nikdy nezapomeneš. Tak moc, že se ti zatočí hlava. Změním ti svět. Ale ne teď. Ne dnes. A ne tady. Slibuji mu pohledem beze slov, když se loučíme.

CREDITS

Text: Barbara Nesvadbová
Čte: Jana Stryková
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Šmejkal
Režie: Jan Drbohlav
© 2020 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU