COLE, DANIEL: WOLF 2 – LOUTKÁŘ

Audio player with visualization


Loutkář - folderOd případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?

UKÁZKA Z KNIHY

Curtisová vykřikla, což upoutalo pozornost mužů v patře. „Musíme vypadnout! Okamžitě!“ upozornila Baxterová, jenže potom strnula, když tělo udělalo náhlý a nepřirozený pohyb směrem k nim.
Chvíli jí trvalo, než si uvědomila, že oběť má kolem krku omotaný pruh zauzlovaného materiálu. Ten se vzápětí napnul a táhl tělo do vzduchu současně s tím, jak se vedle něj k zemi řítila ještě jedna, svalnatější postava. „Je pořád naživu!“ zděsil se Rosenthal, zatímco protiváha sebou zoufale zmítala, protože chvíli trvalo, než ji roztřepená smyčka zaškrtila. „Běžte!“ nařídila Baxterová a postrčila Curtisovou a Rosenthala za Rouchem, který už skoro dorazil ke dveřím bubliny. „Otevřete!“ zařval.
Píšťalky jedna po druhé utichaly s tím, jak vzpoura nabývala na intenzitě. Odněkud shora zazněl děsivý výkřik a potom doprostřed nádvoří dopadla hořící matrace. Chaos přispíval ke vzrušení trestanců jako čerstvá krev ve vodách plných žraloků.
První vězeň sešplhal po protržené síti ve chvíli, kdy se skupina připojila k Roucheovi u zabezpečených dveří bubliny. „Otevřete!“ zopakoval Rouche a zuřivě bušil do kovu. „Kde máte kartu?“ zeptala se Baxterová Rosenthala. „Nefunguje. Musejí otevřít zevnitř,“ odpověděl zadýchaně.
Další vězni se pouštěli do riskantního sestupu, zatímco první už s pomocí karty umazané od krve náhodně odemykal cely v přízemí.
Rouche se protlačil ke skleněnému průzoru ve dveřích, za nímž viděl dozorce. „Jsme policisté!“ zavolal do nerozbitného okénka. „Otevřete nám!“ Vylekaný muž zavrtěl hlavou a němě pohyboval rty. „Nemůžu. Promiňte,“ ukázal na blížící se smečku nejnebezpečnějších mužů v zemi. „Otevřete ty zasrané dveře!“ křičel Rouche.
Baxterová přistoupila k němu. „Co teď?“ zeptala se co nejklidněji.
Neměli kam ustoupit.

CREDITS

Text: Daniel Cole
Čte: Monika Žáková
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Kalužný
Režie: Jan Drbohlav
© 2018 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU