COLE, DANIEL: WOLF 3 – KONEC HRY

Audio player with visualization


Konec hry - folderHadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít… Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.

UKÁZKA Z KNIHY

Wolf hlasitě chrápal.
Byl zavřený ve výslechové místnosti na hornseyské policejní stanici už přes tři hodiny, z toho dvě a půl strávil nejvydatnějším spánkem za poslední týdny. Když na chodbě bouchly dveře, probudil se. Nakrátko ho zmátlo neradostné prostředí, ovšem želízka, která mu za zády cvakla o kovovou židli, mu rychle osvěžila paměť. To bezohledné prásknutí dveřmi ho trochu podráždilo, jenže teď se zoufale potřeboval vymočit a aspoň pár minut chodit po tom omezeném prostoru, aby se mu prokrvila zdřevěnělá levá polovina zadnice.
Pokusil se protáhnout přicházející křeč. Chodbou se k němu blížilo klapání podpatků. Pak se dveře otevřely a dovnitř vešel pohledný padesátník v obleku šitém na míru, který se mezi hnědé stěny vůbec nehodil.
„No ne,“ uvítal toho švihácky oblečeného muže. „Myslel jsem, že jste ženská.“
Bělovlasý pán se zatvářil zaskočeně, na čele se mu objevily hluboké vrásky.
„Což ale nejste,“ uklidnil ho Wolf.
Mužovou tváří se mihl úsměv. „Jak vidím, bylo zbytečné se obávat, že jste na útěku přišel o své detektivní schopnosti.“

CREDITS

Text: Daniel Cole
Čte: Monika Žáková a Martin Stránský
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Štěpán Škoch
Režie: Jan Drbohlav
© 2020 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU