HOLLAND, SAM: KOPÍRÁK

Audio player with visualization


Kopírák FOLDERNejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?

UKÁZKA Z KNIHY

Příšerně se nudím.
Ta myšlenka se jí prožene hlavou, vtíravá a rozptylující. Podívá se do zrcadla nad umyvadlem. Z její tváře nečiší chtíč ani touha – jen nuda. Čirá nefalšovaná nuda.
Je sehnutá nad kohoutkem, před sebou má dávkovač s mýdlem a nalevo sušák na ruce. Vidí i na toho muže za sebou. Muže, který právě předvádí podprůměrný výkon a šuká ji na toaletách pro invalidy v komunitním centru sotva čtvrt hodiny od chvíle, kdy vysadili každý své dítě před školou.
Ona má kalhotky u kotníků a sukni vyhrnutou do pasu. Nacpal jí ruku do podprsenky a hněte jí ňadro jako kynuté těsto, druhou ji drží za zadek a přiráží.
Ethan? Evan? No to je fuk, pomyslí si. Vybaví si, že jeho syn se jmenuje Hayden. Prý chodí s Alicí do školní přípravky, tvrdil a ukázal do davu nerozlišitelných dětí, které se hnaly k budově, kde už zvonilo.
Mezi šik mamkami v upnutých elasťácích a uspěchanými podnikatelkami na cestě do práce vynikal. Měl krátké hnědé vlasy, na její vkus byl trochu moc hubený, ale ušel. Bez snubního prstýnku. Což bylo to jediné znamení, které potřebovala, než mu udělala návrh. On ten její, platinový, v němž se nyní odráželo nepříjemné světlo zářivek, bez problémů ignoroval.
Zatváří se znechuceně, protože jeho v tu chvíli zachvátí křeč a s přidušeným výkřikem se udělá, načež se jí sesune na záda. Vysouká se zpod něj, napřímí se, stáhne si sukni, pokouší se zachovat zdání dekóra.
On k ní stojí zády a utírá se. Kus toaletního papíru i kondom upustí do záchodové mísy, spláchne.
Zapne si pásek, teprve pak otevře dveře a nervózně vykoukne ven.
„Jessica, viď? Nechceš…“ spustí.
„Jen běž,“ přeruší ho. Nahne se k ní a pokusí se ji políbit, ona se však odtáhne.
„Díky,“ zamumlá rozpačitě a vzápětí se za ním zavřou dveře.
Ona se v kabince zamkne a posadí se na toaletu. Nevěřícně vrtí hlavou, natahuje si kalhotky.
Fakt se příšerně nudím, pomyslí si znovu.

CREDITS

Text: Sam Holland
Čte: Jitka Ježková a Lukáš Hlavica
Hudba: Pavel Holý
Zvuk: Kate Hamsíková & Štěpán Škoch
Režie: Jan Drbohlav
© 2023 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU