AHNHEM, STEFAN: RISK 6 – POSLEDNÍ HŘEBÍK

Audio player with visualization


Poslední hřebík FOLDERFinále bestsellerové severské krimi série s Fabianem Riskem! Vydírá. Zneužívá. Mučí. Znásilňuje. Dopouští se nejodpornějších věcí, aby dosáhl nejvyšších pozic. Jmenuje se Kim Sleizner a vede kodaňské policejní oddělení. Jeho bývalá podřízená Dunja Hougaardová shromažďuje v utajení důkazy o Sleiznerových zločinech. Nález mrtvol vysoce postaveného muže dánské rozvědky a neznámé ženy na dně jezera nedaleko Kodaně konečně umožní Dunje a jejímu týmu nastražit na Sleiznera past. A pak v Helsingborgu na opačné straně průlivu obdrží švédský detektiv Fabian Risk zprávu, která změní naprosto vše…

UKÁZKA Z KNIHY

Bílý mercedes, který právě spouštěli na betonové nábřeží, vypadal zdálky téměř nově. Jako by zrovna vyjel z továrny a mohl vyrazit na silnice. Ale voda vytékající ze stažených okýnek, chaluhy na kapotě a siluety dvou těl uvnitř napovídaly, že tomu tak není.
Janu Heskovi ten pohled zvedl náladu. Přijel po štěrkové cestě podél nábřeží ostrova Refshaleøen a zaparkoval v bezpečné vzdálenosti od mobilního jeřábu.
Bylo nekřesťansky brzy a on musel přerušit rodinnou dovolenou zrovna ve chvíli, kdy nosil věci do auta. Měli namířeno do Jutska a k velké radosti dětí se chystali navštívit Legoland. Děti tam ještě nebyly a moc se těšily, a tak chápal, že je změna plánu zklamala. Menší pochopení měl pro Lone, která se rozjela na plné obrátky a pustila se s ním na příjezdové cestě do hlasité hádky.
On sám dokázal jakž takž zachovat klid, předstíral, že ho to také mrzí, omlouval, se, že s tím nemůže nic dělat, a ani slůvkem se nezmínil o tom, že se v hloubi duše nemohl dočkat, až mu volno skončí.
Už od prvního týdne dovolené, kdy se musel starat o děti a domácnost, protože Lone ve svém krámku s ekologickým kojeneckým zbožím prováděla inventuru, ho svrběly prsty a nejradši by se ihned vrátil do práce. Ale nechal si to pro sebe a zatnul zuby, stavěl dětem domeček na stromě, smažil jim palačinky, a když se Benjamin doma nudil, jezdil s nimi na kole na pláž Amager Strandpark.
Teď byl konečně zpět v práci, navíc na zcela nové pozici, o které snil ode dne, kdy nastoupil na oddělení vražd. Důvodem povýšení byl teroristický útok, ke kterému došlo před měsícem v Tivoli. Po něm se prakticky vše změnilo. Obecně vzato to byla obrovská tragédie, která rodiny obětí z pochopitelných důvodů uvrhla do temnoty, jejíž hloubku si ani neuměl představit.

CREDITS

Text: Stefan Ahnhem
Čte: Pavel Soukup
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Zuzana Švancarová
Režie: Jan Drbohlav
© 2022 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU