AHNHEM, STEFAN: REHNBERGOVÁ 1 – JIZVY PLNÉ BEZNADĚJE

Audio player with visualization


Jizvy plné beznaděje FOLDERNový temný případ od autora bestsellerové série s Fabianem Riskem. V apartmá luxusního stockholmského hotelu někdo zabil úspěšnou influencerku. Šlo o chladnou popravu, nebo se tu šeredně zvrtly erotické hrátky? Případ dostává na starost Malin Rehnbergová, někdejší Fabianova kolegyně, která právě prochází profesní i rodinnou krizí. Podezření padá na agresivního stalkera, pak však dojde k další vraždě a Malin začne odkrývat souvislosti obou zločinů. Smrtelně nebezpečné souvislosti… Ve hře se ocitne mnoho životů – včetně jejího.

UKÁZKA Z KNIHY

Malin si uložila telefon zpátky do tašky a pokračovala k manželské posteli, jejíž zašpiněné povlečení vypadalo, jako by právě tady před několika málo hodinami bylo samotné epicentrum pekla, pokud něco takového existuje.
Napříč přes loužičky krve ležela na zádech nahá blogerka, tmavé kadeře a ruce rozhozené okolo těla. V nohách postele visela přes okraj hlava. To, co z ní zbylo.
Z obličeje nezbylo o moc víc než tmavá kaše, v níž se s trochou fantazie daly vytušit části rtů, roztrhaná oční bulva a kousíčky roztříštěných bílých zubů. Tu a tam se navíc zaleskl zelený střep.
Malin obešla postel a uviděla zbraň odhozenou na podlaze. Stolní lampu s roztříštěnou nohou ze zeleného skla. Se škodou, kterou napáchala lampa, se však vrah očividně nespokojil a sáhl po další zbrani, těžkém svícnu, který ležel pohozený mezi pokrývkami na posteli.
Její pohled ale nepřitáhl svícen, nýbrž černý růžek vyčnívající zpod pokrývky nedaleko těla. Přestože věděla, že je to mobil, už když se nakláněla, aby pokrývku nadzvedla, nemohla pochopit, že se dívá přímo do zrcadla, které jí tázavý pohled s dokonalou přesností vrací.
Teprve pak si uvědomila, že mobil stále natáčí.

CREDITS

Text: Stefan Ahnhem
Čte: Dana Černá a Jan Šťastný
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Neruda
Režie: Jan Drbohlav
© 2024 Euromedia

ODKAZY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
ODKAZY NA WEBU