LESLIE WOLFE: MRTVÉ OD TICHÉHO JEZERA

Mrtvé od Tichého jezera FOLDER

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k Tichému jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, inspektorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže pak se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a inspektorka má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?

UKÁZKA Z KNIHY

Kay věděla, že by měla den strávit zabydlováním rodného domu, jelikož se v něm chystala žít do doby, než Jacoba propustí. Svému mladšímu bratrovi to nemohla odmítnout. Měli jen jeden druhého a ve světě obývaném miliardami lidí se mohli spoléhat pouze na sebe navzájem. Jakmile se zpráva o jeho uvěznění rozšíří po městě, vyrabování domu a krádež veškerého majetku by byla otázkou dnů. Z představy cizích lidí potloukajících se domem se jí udělalo zle. No, teď byla tady, aby to pohlídala.
Více než úspěšný start do nového života ji však zajímalo tělo, které bylo nalezeno v lesích u jezera Cuwar. Kdo byla ta žena? Jak se tam dostala? Jak byla zabita? Článek v novinách si přečetla dvakrát, ale lépe než kdo jiný věděla, že policie ve svém prohlášení pro tisk mnoho důležitých podrobností vynechává. Tuto strategii vyšetřovatelé používali, aby snáz odhalili falešná svědectví a nepravá přiznání. Jediný použitelný detail z článku představovala zmínka o zabalení těla do deky, zbytek vyplňovala bulvární vata.
Věděla o té vraždě ještě dřív, než odjela ze San Franciska, a přečetla si všechno, co o ní vyšlo v médiích. Více než před týdnem bylo nalezeno tělo mladé ženy pohřbené v lesích u jezera Cuwar, jen pár metrů od břehu. Zprávy hovořily o osmadvacetileté dlouhovlasé hnědooké brunetce, kterou někdo surově zavraždil. Jeden článek popisoval výrazné podlitiny a zranění, na jejichž detailním vylíčení si místní redaktor dal velmi záležet, pravděpodobně spojené s neméně brutálním sexuálním útokem. Od první tiskové zmínky o nalezení těla mrtvé ženy až dosud nebyl novinářský pohled na zločin podpořen oficiálním vyjádřením soudního lékaře.
Jí to však stačilo, aby začala sestavovat jednotlivé díly skládanky dohromady.

CREDITS

Text: Leslie Wolfe
Čte: Jitka Ježková, Aleš Procházka, Martin Stránský, Jana Stryková a Betka Stanková
Hudba: Pavel Holý
Zvuk: Kate Hamsíková & Štěpán Škoch
Režie: Jan Drbohlav
© 2024 Euromedia

ODKAZY NA WEBU
  • Koupit audioknihu Mrtvé od Tichého jezera (download, luxor.cz)
  • Koupit audioknihu Mrtvé od Tichého jezera (download, audiolibrix.com)
  • Koupit audioknihu Mrtvé od Tichého jezera (download, audioteka.com)