JÁ, POUTNÍK (TERRY HAYES)

Já, Poutník - folder

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu.

UKÁZKA Z KNIHY

Existují místa, která si budu pamatovat do konce života – Rudé náměstí, po němž se proháněl kvílející horký vítr, matčina ložnice na nesprávné straně 8 Mile Road, nekonečné zahrady nóbl pěstounského domu, muž čekající na příležitost zabít mě v ruinách známých pod názvem Aréna smrti.
Nic však nemám do paměti vryté důkladněji než ten pokoj v newyorském hotelu bez výtahu – ošuntělé záclony, laciný nábytek, stůl plný metiny a dalších diskotékových drog. U postele se válí dámská kabelka, černé spodní kalhotky velikosti nitě na čištění zubů a pár lodiček od Jimmyho Chooa na patnácticentimetrových podpatcích. Ty věci sem nepatří, stejně jako jejich majitelka. Ta je nahá v koupelně – má podříznuté hrdlo a plave obličejem dolů ve vaně plné kyseliny sírové, což je aktivní složka čističe odpadů, který koupíte v kterémkoli supermarketu.
Všude na podlaze jsou poházené prázdné láhve od zmíněného čističe – jeho obchodní název je DrainBomb neboli Odpadová bomba. Nepozorovaně se jimi začínám probírat. Na všech jsou ještě nalepené cenovky a já vidím, že ať ženu zabil kdokoli, chtěl se vyhnout podezření a nakoupil je ve dvaceti různých obchodech. Odjakživa tvrdím, že jen stěží lze neobdivovat dobré plánování.

UKÁZKA Z AUDIOKNIHY
POUŽITÁ SKLADBA: POUTNÍK I
POUŽITÁ SKLADBA: POUTNÍK II
CREDITS

Text: Terry Hayes
Čte: Martin Stránský
Hudba: Pavel Holý (RecTime)
Zvuk: Kate Hamsíková & Štěpán Škoch
Režie: Jan Drbohlav
© 2020 Euromedia

ODKAZY NA WEBU