STANKOVÁ, BETKA & STANČÍK, PETER: NAPŮLKOČKANAPŮLPES

Audio player with visualization


Napůlkočkanapůlpes - folderKožíšek má napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky a na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kdo je to? Přece Napůlkočkanapůlpes – netradiční hrdina pohádky, která pobaví děti i dospělé.

UKÁZKA Z KNIHY

Napůlkočkanapůlpes se opřelo předními packami o kmen stromu a cylindr pečlivě očichalo, pak se ale zase spustilo na všechny čtyři. „Žádné ovoce, ale klobouk. To bych nestrávilo,“ řeklo zklamaně.
Najednou přiletěla čepice z šedivého tvídu se vzorkem rybí kosti, posadila se na větev vedle cylindru a promluvila hlubokým hlasem:
„Ten se s vámi nebude bavit. Je hrozně nafoukaný, protože ho kdysi nosil na hlavě jeden opravdový lord. Alespoň to o sobě tvrdí.“
„Žádný lord, ale baron. Přesněji řečeno baron von Morous,“ ohradil se cylindr dotčeně a již nepromluvil více.
„Zdálo se mi, že slyším nějaké hlasy,“ ozvalo se Napůlkočkanapůlpes.
„Já jsem je slyšela taky,“ řekla Ramla a marně se rozhlížela do všech stran. „Asi už začínáme šílet ze žízně.“
Čepice na větvi se rozesmála, až se jí kšilt třásl. „Ale to jsme přece mluvili my dva. Vážení, vítejte na Ostrově ulítlých klobouků!“
Užaslému Napůlkočcenapůlpsovi a Ramle pak vysvětlil, že všechny klobouky, čepice i čapky, které na celé zeměkouli vítr sfoukne lidem ze hlavy, nakonec doletí až sem na ostrov, kde žijí tak dlouho, dokud se nerozpadnou, nebo je nesežerou moli. Mají tu dokonce svého krále, kterým se stává vždy ten nejstarší žijící klobouk. Právě teď Ostrovu ulítlých klobouků vládne Jeho Veličenstvo Třírohák VII.

CREDITS

Text: Betka Stanková & Petr Stančík
Čte: Betka Stanková, Jiří Lábus a Vilma Cibulková
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Kalužný
Režie: Jan Drbohlav
© 2019 Wunderman

ODKAZY NA WEBU