SAGAN, PETER: MŮJ SVĚT

Audio player with visualization


Můj svět - folderPeter Sagan jako první cyklista v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě. Už jen tím se zařadil mezi nejlepší cyklisty všech dob. Ale to je jen zlomek příběhu, nyní máte možnost poprvé nahlédnout do Peterova osobního života, do zákulisí jeho týmu, do jeho příprav. Vlastní autobiografie přináší exkluzivní informace. S čím jde Peter do závodů? Jaká je jeho motivace? Proč cyklistika v jeho podání působí tak zábavně? Co říká o svém soukromí? Prožijte s ním jeho pocity vzrušení i zoufalství. Peterova vášeň pro sport i životní elán jsou velmi nakažlivé.

UKÁZKA Z KNIHY

Napravo od nás defilují stěžně vysokých lodí. Dnes už podesáté. V tomhle místě se mi pokaždé do nosu derou vůně přístavu. Sychravé a studené, typické pro víkendové odpoledne ve Skandinávii. Z přístavu se také line pach kouře a fastfoodů, kde prodávají snad všechny druhy poživatelného masa nebo ryb, které můžete nacpat do nějakého pečiva a prodat ho hladovým cyklistickým fanouškům.
Barevné domy, které jsou typické pro Bergen – malebný starý přístav, dělí od nábřeží táhlá levotočivá zatáčka. Poprvé jsme ji projeli zvolna, jen mírným tempem, sotva čtyřicítkou. Určitě to bylo krátce po jedenácté dopoledne. V příštích šesti okruzích, kdy jsme míjeli tyhle kolébající se stěžně a pokaždé zaslechli drnčení jejich lanoví, intenzita tempa v každém z nich narostla tak, že jezdců vpředu pořád ubývalo. Ráno se nás řadilo na start téměř dvě stě. Teď, po dvou třech kolech ostrého tempa na tomto krátkém kopcovitém okruhu, nás zbylo jen něco kolem šedesáti. Rozhodčí UCI začíná zběsile zvonit na starý velký mosazný zvonec, což znamená, že vjíždíme do posledního okruhu. Najednou si intenzivně uvědomuju, že na zádech vezu číslo 1. Jsou čtyři hodiny odpoledne a nejspíš mi zbývá poslední půlhodinka, kdy ještě pořád zůstávám mistrem světa UCI.

CREDITS

Text: Peter Sagan
Čte: Bohdan Tůma
Hudba: Petr Hanzlík
Zvuk: Jan Titlbach
Režie: Jan Drbohlav
© 2019 Euromedia

ODKAZY NA WEBU