Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Youth (2015)
Youth (2015)
EFA Awards Best Movies Posters


Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem


České filmové plakáty 2016

České filmové plakátyČeské filmové plakátyŽe uběhl další rok se na těchto stránkách v létě pozná tak, že se tu objeví článek o karlovarském festivalu... a v zimě podle dvou nových fotogalerií s plakáty aktuální české filmové tvorby, a to jak hrané (a animované), tak dokumentární. A úplně stejné to je i letost. Plakáty českých hraných a animovaných filmů s rokem výroby 2016 najdete zde, plakáty dokumentárních filmů potom zde. A jako každý rok, filmů je dost a plakátů rovněž. :)
Žebřík. Žebřík? Žebřík!

Žebřík 2016Žebřík 2016


Je to dost neuvěřitelné, ale rok je zase pryč... a jak prozrazuje plakát, který si kliknutím zobrazíte v plné velikosti, i v dalším ročníku se bude na co těšit. Kromě Dana Bárty a Tomáše Kluse se můžete těšit nejen na další hvězdy rockové muziky, ale také na zbrusu novou moderátorskou dvojici Jakub Kohák a Iva Pazderková. Jinými slovy, opět - ostatně jako každý rok - to bude velkolepé... Bližší informace najdete na Facebooku, nebo přímo na stránkách Ankety Žebřík.
Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku

Jan V. KratochvílJan Kratochvíl byl dramaturgem ČT se specializací na nejrůznější zábavné pořady. Jeho zásluhou se čeští diváci mohli seznámit třeba s kultovní sérií BBC Monty Python's Flying Circus nebo dvojicí Hale a Pace. Setkal jsem se s ním při Noci s Andělem, kterou Jan Kratochvíl inicioval a celých jedenáct let v projektu působil jako dramaturg a zároveň chatař (čti "četař"). Jan Kratochvíl už tady, bohužel, není, ale jeho syn Radim požádal téměř sto osobností, kteří měli to potěšení s Janem Kratochvílem spolupracovat, aby o něm sepsali pár odstavců. A tak se stalo, že se sešlo jednadevadesát příspěvků od lidí jako Jan Burian, Kurt Gebauer, Jan Kačer, Ivo Krobot, Bolek Polívka, Jiří Suchý, Ctibor Turba, David Vávra a mnoha dalších. Je pro mě nesmírnou ctí, že v knize, kterou Radim Kratochvíl vydal jako soukromý tisk, se objevuje také má vzpomínka na skvělého člověka, kterému se neřeklo jinak, než "Kráťa"...

Podrobnější informace získáte na stránce věnované knize Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku a přestože publikace vyšla jen malonákladově, několik kousků je i v prodeji, a to na stránkách webu Knihy jinak.