Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Největší přání
Největší přání
České filmové plakáty 2012 - dokumenty


Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem


Karlovy Vary a Uherské Hradiště

KVIFFLFŠČeské filmařské léto, to jsou Karlovy Vary a Uherské Hradiště - tedy přesněji řečeno Mezinárodní filmový festival v případě prvním a Letní filmová škola v případě druhém. Ani letošní rok není výjimkou a obě akce se mílovými kroky blíží. Takže jen pro připomenutí: Karlovarský filmový festival se letos koná ve dnech 1. - 9. 7., Letní filmová škola v Uherském Hradišti v týdnu 22. - 30. 7. Programová nabídka obou akcí stojí za to... ;)

Pokud se v těchto termínech nebudete povalovat někde na bílém písku mořských pláží, návštěvou Karlových Varů nebo Uherského Hradiště (případně obou míst) rozhodně nic nezkazíte... Zlákat - alespoň do Varů - by vás mohly tři plakáty letošního festivalu, které jsem aktuálně přidal do odpovídající sekce ve Fotogalerii.

EDIT 1.7. 2016:
Už to vypuklo (tedy míněny Karlovy Vary, samozřejmě) a také už vyšlo první číslo festivalového deníku, které si (stejně jako následující čísla) můžete stáhnout přímo na stránkách KVIFF. Pokud to nestihnete, po festivalu nejsou stránky aktivní, archivuji všechna čísla zde, v sekci ke stažení KVIFF Daily.

EDIT 28.7. 2016
Protože čas letí, pomalu se minulostí stává i letošní Letní filmová škola. A stejně jako v případě KVIFF deníku, najdete Listy LFŠ nejen na oficiálních stránkách, ale i zde, celkem logicky v sekci ke stažení LFŠ Listy. :)
Literární cena Arnošta Lustiga pro Autopsii

Literární cena Arnota Lustiga
16. 5. v rámci veletrhu Svět knihy byla Autopsii udělena Literární cena Arnošta Lustiga. Děkujeme! :)České filmové plakáty

České filmové plakátyČeské filmové plakátyJako každý rok na podzim (no, spíš v zimě), i letos jsem v sekci Fotogalerie shromáždil všechny plakáty českých filmů, a to jak hraných a animovaných, tak dokumentárních. Při listování vlastním webem jsem zjistil, že tuto tradici dodržuji už od roku 2005, letos tedy začínám druhé desetiletí s českým filmovým plakátem. A to je docela pěkné, ne? Tomu by se už skoro dalo říkat "sbírka".
Kdyby snad chtěl někdo spočítat, o kolik plakátů (k hraným i dokumentárním filmům, a to od roku 2005 do současnosti) se celkem jedná, došel by k dost neuvěřitelným 366 (ano, slovy tři sta šedesáti šesti!) kusům. Jednoduchým propočtem pak zjistíte, že kdybyste si prohlédli jeden plakát denně, máte to přesně na rok - a to by dokonce ten rok musel být přestupný! :)