Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Oscar 1973
Oscar 1973
Oscar Posters


Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem


Žebřík. Žebřík? Žebřík!

Žebřík 2016Žebřík 2016


Je to dost neuvěřitelné, ale rok je zase pryč... a jak prozrazuje plakát, který si kliknutím zobrazíte v plné velikosti, i v dalším ročníku se bude na co těšit. Kromě Dana Bárty a Tomáše Kluse se můžete těšit nejen na další hvězdy rockové muziky, ale také na zbrusu novou moderátorskou dvojici Jakub Kohák a Iva Pazderková. Jinými slovy, opět - ostatně jako každý rok - to bude velkolepé... Bližší informace najdete na Facebooku, nebo přímo na stránkách Ankety Žebřík.
Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku

Jan V. KratochvílJan Kratochvíl byl dramaturgem ČT se specializací na nejrůznější zábavné pořady. Jeho zásluhou se čeští diváci mohli seznámit třeba s kultovní sérií BBC Monty Python's Flying Circus nebo dvojicí Hale a Pace. Setkal jsem se s ním při Noci s Andělem, kterou Jan Kratochvíl inicioval a celých jedenáct let v projektu působil jako dramaturg a zároveň chatař (čti "četař"). Jan Kratochvíl už tady, bohužel, není, ale jeho syn Radim požádal téměř sto osobností, kteří měli to potěšení s Janem Kratochvílem spolupracovat, aby o něm sepsali pár odstavců. A tak se stalo, že se sešlo jednadevadesát příspěvků od lidí jako Jan Burian, Kurt Gebauer, Jan Kačer, Ivo Krobot, Bolek Polívka, Jiří Suchý, Ctibor Turba, David Vávra a mnoha dalších. Je pro mě nesmírnou ctí, že v knize, kterou Radim Kratochvíl vydal jako soukromý tisk, se objevuje také má vzpomínka na skvělého člověka, kterému se neřeklo jinak, než "Kráťa"...

Podrobnější informace získáte na stránce věnované knize Jan V. Kratochvíl - básník okamžiku a přestože publikace vyšla jen malonákladově, několik kousků je i v prodeji, a to na stránkách webu Knihy jinak.
Karlovy Vary a Uherské Hradiště

KVIFFLFŠČeské filmařské léto, to jsou Karlovy Vary a Uherské Hradiště - tedy přesněji řečeno Mezinárodní filmový festival v případě prvním a Letní filmová škola v případě druhém. Ani letošní rok není výjimkou a obě akce se mílovými kroky blíží. Takže jen pro připomenutí: Karlovarský filmový festival se letos koná ve dnech 1. - 9. 7., Letní filmová škola v Uherském Hradišti v týdnu 22. - 30. 7. Programová nabídka obou akcí stojí za to... ;)

Pokud se v těchto termínech nebudete povalovat někde na bílém písku mořských pláží, návštěvou Karlových Varů nebo Uherského Hradiště (případně obou míst) rozhodně nic nezkazíte... Zlákat - alespoň do Varů - by vás mohly tři plakáty letošního festivalu, které jsem aktuálně přidal do odpovídající sekce ve Fotogalerii.

EDIT 1.7. 2016:
Už to vypuklo (tedy míněny Karlovy Vary, samozřejmě) a také už vyšlo první číslo festivalového deníku, které si (stejně jako následující čísla) můžete stáhnout přímo na stránkách KVIFF. Pokud to nestihnete, po festivalu nejsou stránky aktivní, archivuji všechna čísla zde, v sekci ke stažení KVIFF Daily.

EDIT 28.7. 2016
Protože čas letí, pomalu se minulostí stává i letošní Letní filmová škola. A stejně jako v případě KVIFF deníku, najdete Listy LFŠ nejen na oficiálních stránkách, ale i zde, celkem logicky v sekci ke stažení LFŠ Listy. :)