Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Poslední plavky (2007)
Poslední plavky (2007)
České filmové plakáty 2007


Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem


Už je to tu zase!

KVIFFLFŠCo? Léto - a s ním i dva české filmové festivaly, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Prvním z nich je pochopitelně Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který můžete navštívit mezi 30. červnem a 8. červencem (po kliknutí na levý obrázek si můžete prohlédnout jeden ze sady jeho plakátů). Druhým festivalem, lehce punkově undergroundovým, je Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Kdo se chce filmově přivzdělat, má šanci mezi 28. červencem a šestým srpnem. (Klikněte na obrázek vpravo a prohlédněte si plakát.)
Tak zase za rok...

Žebřík 2016Swingtime na DVD

SwingtimeNa svvé narozeniny 3.2. jsem dostal trochu nečekaný, ale milý dárek. Přestože jde o TV film, na DVD vyšel Swingtime:-)

K sehnání je leckde, mimo jiné třeba na stránkách Bontonlandu, kde se píše toto: "Akce KAMENY byla asi nejdrzejší provokací komunistické Státní bezpečnosti. Agenti StB sehráli „divadlo“ všem, kteří se pokoušeli o ilegální odchod do zahraniční, a to vytvořením falešných hranic i falešných pohraničních hlídek a vyslýchajících skupin amerických, německých a francouzských úřadů. Příslušníci StB při výsleších zadržené utvrzovali v domněnce, že skutečně překročili státní hranice naší republiky a získávali od nic netušících lidí informace, které byly následně používány v rámci trestního řízení. V průběhu této akce byly zatčeny téměř dva tisíce občanů Československé republiky. Toto je fiktivní příběh lidí, kteří falešnou státní hranici překročili…".