Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Ukázka z fotogalerií

Žebřík 2012 04
Žebřík 2012 04
Žebřík 2012 (2013)


Ukázka z videogalerií


500 nocí s Andělem


Kapitán Exner

Nedávno se mě jeden novinář ptal na to, jak dlouho jsem připravoval seriál Kapitán Exner (TV Prima). Odpověděl jsem, že třicet pět let - a nelhal jsem :) Před pětatřiceti lety se mi totiž do rukou dostala první knížka s kapitánem Exnerem v hlavní roli, byl to Denár v dívčí dlani. A už tehdy, přibližně ve svých patnácti letech, jsem snil o tom, že bych chtěl někdy tuhle knížku převést na filmové plátno nebo televizní obrazovku. A vida, je to tu... ;)

Cesta k realizaci dvanáctidílného (zatím) seriálu byla nejen dlouhá, ale také nesmírně složitá. Poté, co jsem napsal koncept obešel jsem s ním postupně ČT (leželo to rok v jednom z producentských center) a pak TV Nova (leželo to dva roky v oddělení developmentu). Někdy v té době, to už jsem ztrácel naději, se na mě obrátil producent Daniel Severa, věděl, že ten projekt mám v šupllíku a protože stejně jako já má rád postavu bonvivánského detektiva, co na místa činu jezdí ve svém historickém kabrioletu, nabídl mi, že by se pokusil ten projekt nabídnout někam dál. Popravdě, příliš celooplošných televizí tu není, takže se logicky nabízela cesta na TV Prima. A tam na to kývli... Kapitánem Exnerem se stal skvělý Michal Dlouhý.
Pro potřeby seriálu jsem adaptoval šest exnerovských románů, každý dostal k dispozici dva nedělní večery. Natočeny byly příběhy v pořadí:
1) Osamělý mrtvý muž
2) Poslední pád mistra Materny
3) Denár v dívčí dlani
4) Znamení lyry
5) Na dosah ruky
6) Bláznova smrt.

Zbylých sedm románu na své převedení na televizní obrazovku s Michalem Dlouhým v hlavní roli zatím čeká...

ScénářJan Drbohlav
HudbaOndřej Brousek
StřihMichal Hýka, Marek Opatrný
KameraPavel Berkovič, Ferdinand Mazurek, Jan Hubač
RežieVít Karas, Ivan Pokorný
© 2017 DS production a TV Prima

Odkazy na webu
115x Přečteno